З чого почати дистанційне навчання під час карантину?

23 листопада 2011 в 16:06, Ірма Чачанідзе

В цьому році Міністерство освіти пропонує не переривати навчання  під час карантину, а використовувати можливості дистанційної освіти.

Зараз школи всієї України абсолютно безкоштовно можуть під час карантину користуватися послугами освітньої мережі «Щоденник.ua», що в 2011 році визнана найкращою як в Україні (найкращий інноваційний проект на Національній виставці-презентації «Інноватика в сучасній освіті»), так і на світовому рівні (найкраща навчальна електронна платформа на міжнародному конкурсі від ООН «World Summit Award» ).

Отже, з чого почати дистанційне навчання під час карантину?

Спочатку необхідно налагодити зв’язок між всіма учасниками навчання. Для цього на ресурсі «Щоденник.ua» є величезна кількість необхідних інструментів: можливість відправлення миттєвих повідомлень, участь в обговореннях на форумах, створення оголошень, розміщення новин. За допомогою цих  опцій учитель і клас завжди будуть поруч, хоч і віртуально.

Під час карантину особливо зручною є можливість розміщення оголошень і новин. З допомогою цих функцій адміністрація школи максимально швидко повідомить усіх учнів, батьків і вчителів про тимчасове припинення занять у школі, про строки карантину, про необхідні профілактичні дії під час епідемії. Необхідна інформація одразу після публікації з’явиться на сторінці кожного користувача.

Але закрита на карантин школа ще не свідчить про відсутність уроків і необхідних для повноцінного освітнього процесу заходів. За допомогою ресурсів «Щоденник.ua» вчитель зможе проводити уроки, класні години та батьківські збори в режимі он-лайн.  Розміщувати на сайті важливі для навчання матеріали – презентації, схеми, аудіо- та відеофайли, давати посилання на корисні ресурси для додаткового вивчення та відправляти учням домашнє завдання. Для цього необхідно зайти до розділу «Домашні завдання», вибрати «Предмет», «Клас» та «Термін виконання», написати самі завдання (для всього класу чи індивідуальні). Одразу після цього вся необхідна інформація про домашнє завдання буде відома учням і їхнім батькам.

Для виконання домашнього завдання, підготовки до уроку або самостійного вивчення додаткової інформації вчителі та школярі завжди можуть застосовувати засоби «Бібліотеки», що складається з трьох великих розділів – «Література»«Медіатека» та «Перекладач». До послуг учнів більш ніж 10 000 файлів, серед яких художні твори, електронні підручники, презентації, ілюстрації, схеми та різноманітні навчальні додатки.

В розділі «Література» користувачі зможуть знайти величезну кількість художньої літератури. Причому пошук необхідної інформації не займе велику кількість часу: всі твори розбиті за жанрами, авторами, окремо виділені рейтинг творів і література рекомендована для ознайомлення. Ресурси «Медіатеки» розподілені між навчальними предметами та класами, в яких вивчається ця дисципліна. А для більшої зручності в розділі «Медіатека» встановлена вибірка по аудиторіям – «Учню», «Вчителю», «Керівнику», «Батькам». Таким чином будь-який користувач знайде в повному обсязі ту інформацію, яка йому необхідна.

Крім того, безперечно корисною на уроках іноземної мови буде функція «Перекладач», що підтримує двадцять дев’ять найпоширеніших мов світу.

Організувати та структурувати навчальний процес допоможуть засоби електронного журналу та щоденника. Вчитель публікує оцінки класу в електронному журналі, а вони автоматично з’являються в електронних щоденниках учнів, що доступні також і їхнім батькам.

Додатково вчитель має можливість вказувати в журналі поведінку на уроці, рівень активності під час обговорення теми. Таким чином, процес навчання стає прозорим: і вчитель, і учень, і його батьки можуть щомиті ознайомитися з рівнем успішності школяра та простежити динаміку його навчання.

Для того, щоб перевірити здобуті учнями знання, учитель може в тестовому конструкторі створювати самостійні та контрольні роботи. При цьому результати програма порахує самостійно, а в учителя залишиться час для індивідуальної роботи з тими учнями, що потребують більшої уваги.

Та чи не найбільшою проблемою карантин стає для випускників, навчальний рік яких і так значно скорочено через проведення «Євро - 2012». Складати ЗНО, від якого повністю залежить майбутнє одинадцятикласників, будуть вже в середині травня. Часу обмаль – саме тому навіть під час карантину учні 11 класів можуть готуватися до ЗНО на освітньому сайті «Щоденник.ua». В розділі «ЗНО» випускники мають можливість проходити тести з предметів у режимі он-лайн, а програма автоматично порахує набрану кількість балів.

Причому ресурси освітньої мережі дуже прості у використанні: інтерфейс розроблений таким чином, що всі можливості  сайту доступні та зрозумілі навіть недосвідченому користувачу ІКТ. А для педагогів, які прагнуть бути з новітніми технологіями на «ти», по всій Україні «Щоденник.ua» регулярно проводить тренінги та майстер-класи.

Застосування ресурсів освітньої мережі «Щоденник.ua», яку обрали більш ніж 500 000 українських користувачів, під час карантину допоможе школам нашої країни надавати учням знання на високому рівні, без скорочених тем, невивченого матеріалу та темних плям. Тепер можна з впевненістю сказати, що карантин не стане на заваді якісної освіти.