Україна відзначила День науки

15 травня 2010 в 15:00, Александр Ходорковский

Щороку в третю суботу травня Україна відзначає День науки. Свято відзначається в Україні з 1997 року.

Україна відома у всьому світі завдяки високому рівню розвитку освіти та науки. В 1999 було прийнято Закон України «Про науку та науково-технічну діяльність», в якому було регламентовані основні напрями функціонування та розвитку науково-технічної сфери в країні.

 Історія Національної Академії Наук сягає початку минулого століття, коли вона була заснована. Свого часу вона була найстарішою та найбільшою республіканською академією в СССР.

Сьогодні Національна Академія Наук України включає 167 наукових установ, в яких працює майже 35 тисяч чоловік . У структурних рамках Академії функціонують регіональні наукові центри: Донецький, Західний, Південний, Північно-Східний, Придніпровський і Кримський.  Крім того, на Україні діють 1400 науково-дослідних інститутів, 330 вищих навчальних закладів.

Діяльність наукових закладів в Україні націлена  також на те, щоб виховувати та вивчати нові покоління вітчизняних науковців.

Для цього в  ще в   1939 році відповідно до звернення Академії наук СРСР про посилення шефства над дитячими науковими організаціями Академія наук УРСР прийняла постанову про шефство над Київським Палацом піонерів і жовтенят з питань роботи з талановитими дітьми і учнівською молоддю – членами наукових гуртків. Програмою спільної роботи передбачалось читання вченими науково-популярних лекцій, участь їх у роботі гуртків, проведення консультацій, написання творчих рефератів тощо.

 Надалі Мала академія наук України створювалась і розвивалась під керівництвом Міністерства освіти і науки України за участю Національної академії наук України та її науково-дослідницьких інститутів, вищих навчальних закладів усіх регіонів України. Сьогодні   Мала академія наук України об‘єднує 27 територіальних відділень обласного рівня, які керують роботою близько 1000 районних територіальних відділень та наукових товариств учнів.

Портал Щоденник, як всеукраїнська освітня мережа, сприятиме пошуку юних геніїв серед школярів України. На базі Щоденника проводитимуться дистанційні всеукраїнські Олімпіади, котрі допоможуть обдарованим дітям з усіх регіонів країни самовиразитися та визначитися зі своїм подальшим шляхом до наукових вершин.