Зміни у системі шкільної освіти та впровадження обов'язкової дошкільної.

6 липня 2010 в 23:01, Александр Ходорковский

 

Верховна Рада повернула 11-річну освіту у школу та зробила обов'язковим дошкільне навчання. За ухвалення законопроекту № 6518 проголосували 248 депутатів при мінімально необхідних 226. 

Термін здобуття повної загальної середньої освіти тепер складає 11 років, у тому числі в загальноосвітніх навчальних закладах 1-го ступеня (початкова школа) - 4 роки, 2-го ступеня (основна школа) - 5 років, 3 - го ступеня (старша школа, як правило, з профільним напрямом навчання) - 2 роки.

Крім того Верховна Рада виключила із закону про середню освіту положення про тривалість навчального року в школах, відповідно до яких у загальноосвітніх навчальних закладах 1-го ступеня не може бути менше 175 робочих днів, 2-3-го ступеня - 190 робочих днів, без урахування часу на складання перевідних та випускних іспитів.

Дошкільне навчання для 5-річних дітей організують при дитсадках, а до досягнення цього віку дитина може отримувати дошкільну освіту в сім'ї.

На думку міністра освіти Дмитра Табачника, ухвалений закон врятував освітню сферу від катастрофи. Так, протягом року довелося б ввести 17 тисяч додаткових ставок вчителів, з яких 8,5 тисяч у сільській місцевості, а для цього не було б достатньої кількості кадрів та ресурсів.

Крім того, повернення до 11-річного середньої освіти та введення обов'язкового 1-річного дошкільної освіти може стати альтернативою 12-річній середній освіті.

Але не дивлячись на такі зміни, у користувачів Щоденник.ком не виникне жодних труднощів з використанням нашого сайту. З наступного навчального року Щоденник також вже буде переведено на 11-річну систему.