8000 школярів та педагогів «Щоденник.ua» приєдналося до міжнародного конкурсу від «Вікіпедії»: як це було?

5 листопада 2012 в 12:52, Анатолій Буравін

Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу «Вікі любить пам’ятки», офіційним партером якого виступила Всеукраїнська освітня мережа України «Щоденник.ua», та презентація фотовиставки кращих робіт відбулася 4 листопада у приміщенні Дому культури і освіти «Майстер клас». На фотовиставці було представлено 54 фотографії з України та 11 кращих фотографій з інших країн, що також проводили конкурс «Вікі любить пам’ятки».

Ми нагадуємо, що кількість завантажених для участі в конкурсі світлин українських пам’яток перевищила 33 тисячі! Наша країна посіла третє місце серед 36 країн-учасниць, залишивши далеко позаду Росію та інші країни СНД, країну-засновника конкурсу — Нідерланди і навіть США, Францію та Німеччину, які мають значні фінансові ресурси на його організацію та проведення.

Конкурс тривав з 1 по 30 вересня. Протягом цього часу фотографи та фотолюбителі різних країн завантажували свої світлини на Вікісховище. 2012 року географія конкурсу охопила 4 континенти. У базі даних конкурсу зібрано понад 800 тисяч пам’яток, які пропонувалися учасникам конкурсу. Мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» — зібрати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити ці фотографії на Вікіпедії — вільній енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони користувачів з усього світу.

Олександр Ходорковський, генеральний директор Всеукраїнської освітньої мережі «Щоденник.ua»: «Наш проект підтримав цей конкурс з багатьох причин. Але найголовніша причина полягає в тому, що "Вікі" та "Щоденник.ua" об'єднуються заради спільної мети - поширення освітніх знань через Інтернет. Ми не тільки допомогли зібрати «Вікіпедії» більше фотографій пам’яток з різних куточків України, ми глибше познайомили молоде покоління з духовною спадщиною нашого народу. В майбутньому "Щоденник.ua" планує зміцнити  співпрацю з «Вікімедія – Україна» і наша команда вже готує для шкіл ряд цікавих освітніх проектів».


Публікуємо вашій увазі 10 кращих фото конкурсу:

1 місце

Троїцький монастир, Чернігів, автор Valerii Sorokin

2 місце

Фортеця Єні-Кале, Керч, автор Derevyagin Igor

3 місце

Хотинська фортеця, Хотин, автор Denis Vitchenko

Місця з 4 по 10

Вітряк у Музеї просто неба в Пирогові, Київ, автор Roman Starchenko
Одеський оперний театр, Одеса, автор Alex Levitsky & Dmitry Shamatazhi
Пам’ятник затопленим кораблям, Севастополь, автор AleBurd
Церква Святого Пантелеймона, Іван-Франківська область, автор Klymenkoy
Придорожний пам`ятник-вежа в Гологорах, Львівська область, автор Haidamac
Покровська церква, Полтавська область, автор Denis Vitchenko
Садиба у селі Качанівка, Чернігівська область, автор A-designer

 

«Щоденник.ua» дякує організаторам цього конкурсу, усім партнерам, членам журі за їхню працю і, звичайно, усім учасникам, які забезпечили Україні престижне третє місце в загальному заліку.