"Щоденник.com" переймає найкраще у західних колег

3 червня 2010 в 18:42, Александр Ходорковский

Web 2.0 - це сучасний стан інтернету. Це значить, что велику частину контенту (тобто, наповнення) створюють звичайні користувачі всесвітньої мережі, а не професійні автори.

Основні прояви Web 2.0 в інтернеті знайомі всім користувачам. Це  блоги, Вікіпедія, соціальні мережі.

"Щоденник.com" - також частина Web 2.0. Ми переймаємо досвід аналогічних освітніх систем, котрі вже давно та успішно працюють в інших країнах, в основному - на Заході.

В США успішно функціонує проект Edufire, що переносить формат Web 2.0 і на освіту, пропонуючи кожній людині, яка має знання, поділитися ними з іншими людьми і заробити на цьому грошей.

Фактично, Edufire - це соціальна мережа, де кожен учасник має сторінку-візитку і інструменти для спілкування. Особливість проекту в тому, що він освітній. Його учасники виступають в ролі викладачів або слухачів  навчальних курсів і легко можуть мінятися ролями.

Викладачем Edufire може стати будь-хто. Якщо цей кандидат впевнений в своїх пізнаннях і здібностях до викладання. Для того, щоб користуватися мережею необхідна лише реєстрація, доступ в інтернет і веб-камера. Заняття проходять віддалено. Тематика курсів будь-яка - це мови, історія, культура, економіка, інтернет.

Edufire стартував у 2007 році. Сьогодні колектив компанії становить усього шість чоловік, при цьому, за інформацією CNN, в кінці 2009 року в проекті було зареєстровано більше 50-ти тисяч учасників, 10000 з яких за минулий рік випробували на собі навчання в новому форматі.

На базі "Щоденник.com" також можливо навчатися дистанційно. З тією лиш різницею, що будь-хто не може стати викладачем у нашій мережі. Це буде дозволено тільки професіональним викладачам. Тобто в чомусь наша мережа навіть безпечніша, оскільки всі викладачі, котрі в перспективі будуть займатися репетироством на нашому сайті - будуть перевірені. Так само, як зараз при подачі заявок, перевіряються школи.