Більше сотні шкіл Тернопільщини вже працюють в освітньому середовищі «Щоденник.ua»

10 лютого 2012 в 14:14, Анатолій Буравін

 

Більше сотні шкіл Тернопільщини вже працюють в Єдиному освітньому середовищі «Щоденник.ua». Освітній процес області постійно вдосконалюють з допомогою інформаційних технологій. Інтернет-проект "Щоденник.ua" впроваджують в Україні під егідою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Серед функцій сайту розклад уроків, електронні щоденник і журнал, чати та медіабібліотека для вчителів, учнів і батьків.   

Інтернет-проект "Щоденник.ua" стане у пригоді вчителям, учням та їхнім батькам. Вчителі школи, які зареєструються на веб-сайті, отримають доступ до усіх новинок освітнього процесу і медіа-бібліотеки. Учні ж зможуть навчатися навіть дистанційно під час хвороби чи "вимушених" канікул, бо через сайт вчителі можуть давати домашні завдання. Батьки ж отримають додатковий контроль за відвідуваністю уроків та успішністю дітей. Через сайт батьки можуть спілкуватися з вчителями і навіть бути присутніми на віртуальних зборах. Подібні проекти вже давно практикують в різних країнах світу. Координатори проекту кажуть, створення таких освітніх середовищ - вимога часу.

Любомир КРИВОКУЛЬСЬКИЙ, завідувач лабораторії інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій ТОКІППО:

"На таких ресурсах як "Щоденник.ua", вчителі в онлайні чи нашому обласному "ТерноВікі", такі простори наповнюються навчальним контентом. Тобто такими речами, навчальними програмами, навчальним матеріалом, які необхідні учню для успішного засвоєння навчального курсу певного предмету". 

Проект некомерційний. Використання "Щоденника.ua" безкоштовне і для школи, і для батьків та учнів. Структуру роботи веб-сайту організували так, аби інформація залишалася конфіденційною.

Любомир КРИВОКУЛЬСЬКИЙ, завідувач лабораторії інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій ТОКІППО:

"Кожна школа буде мати свого адміністратора, який управлятиме своїм ресурсом. Тобто давати доступи всім, хто бажає зі школи користуватися цим ресурсом він буде видавати логіни і паролі. Структура є чіткою і за межі цієї оболонки, цієї структури ніяка інформація не буде виноситися. Доступи будуть даватися по електронній пошті і по паролю, який буде видавати адміністратор цього ресурсу локального, який знаходиться в школі".

В усіх обласних центрах України проводять семінари і тренінги для вчителів, де навчають працювати з електронним ресурсом "Щоденник.ua". Вже сто шість шкіл Тернопільщини у навчанні використовують цей електронний ресурс. У кожному районі Тернопільщини визначили опорні школи для цього проекту. В Тернополі засвоюють інформаційні технології в школі номер двадцять дев'ять. Там розповідають, новинку вчителі прийняли з позитивом. Кажуть, інформаційні технології - це крок вперед у навчанні учнів.

Людмила ПЕТРЕНКО, заступник директора з виховної роботи школи № 29 Тернополя:
"Зібрали нараду для вчителів. Пояснили всі позитивні сторони цієї мережі і вчителі відгукнулися. В нашій школі всі вчителі володіють комп'ютером на рівні користувача. Практично всі мають доступ до інтернету. Звичайно, і учні готові теж активно включатися у мережу. Тому сприйняли це позитивно. За невеликий проміжок часу всі вчителі зареєструвалися і закінчуємо реєструвати учнів".

Джерело: Телекомпанія TV-4